Pikseļi un vektori: kas tie tādi?
Visas fotogrāfijas sastāv no pikseļiem. Un dizainerim ir liela nozīme, vai pikseļu ir pietiekami daudz, lai darbu pēc tam varētu izdrukāt / saglabāt pēc iespējas lielākā izmērā.
Vektori un pikseļi
Lai gan fotogrāfijas ir pikseļgrafika, tās var izmantot arī vektorgrafikā (piemēram, Adobe Illustrator) kā afišas fonu. Pa virsu zīmējot dažādas formas, rakstot burtus utt. Vienīgā atšķirība no pikseļgrafikas, ka šīs formas varēs bezgalīgi stiept lielākas vai mazākas, un tās nezaudēs kvalitāti - nekļūs miglainas.
Ja vēlaties uzlabot tieši pašu fotogrāfiju, t.i., nomainīt toņu gammu, izmainīt acu krāsu, noņemt pumpas utt., tā tad būs pikseļgrafika (Adobe Photoshop). Arī šeit iespējams uzzīmēt pa virsu dažādas formas un ar tām strādāt, vienīgā atšķirība, ka tās nevarēs ne pastiept, ne samazināt, jo uzreiz zudīs kvalitāte.
Vai var labot faila izmēru?
Sākot veidot failu pikseļgrafikā, ir svarīgi zināt gala faila izmēru un nepieciešamo izšķirtspēju, jo pēc tam to vairs nebūtu ieteicams mainīt. Zudīs kvalitāte! Vienīgais, ko var - failu samazināt, bet arī tad var zust attēla kvalitāte.
Savukārt, vektorgrafikā izmēram, protams, ir nozīme, bet ne tik noteicoša, jo kā jau zināms, formas un burtus var droši staipīt nezaudējot kvalitāti. UZMANĪBU! Vektorfailos pikseļgrafikas attēlus nav ieteicams stiept bezgalīgi lielus, jo arī tad tie kļūs miglaini.
Es izvēlos vektorgrafiku
Es izvēlos strādāt vektorgrafikā, jo gala iznākumu var saglabāt gan kā pikseļgrafiku (online izmantošanai), gan kā vektografiku (drukas darbiem). Savukārt, strādājot pikseļgrafikā (piemēram, Adobe Photoshop) gala failu var saglabāt tikai un vienīgi pikseļgrafikā!
Ceru, ka šis raksts Jums noderēja un uzzinājāt, ko jaunu!
Ieva Maļinovska | [email protected] | +371 26117069